چیز – شیء ایران زلزله گلستان استانی

چیز – شیء: ایران زلزله گلستان استانی خبر حوادث

گت بلاگز بازار خودرو پیش‌فروش خودروهای وارداتی ممنوع شد

طبق این ابلاغیه از ابتدای تیر ماه ثبت سفارش و واردات کالاهای لوکس و غیرضروری از جمله ماشین ممنوع شده است است. 

پیش‌فروش خودروهای وارداتی ممنوع شد

پیش فروش خودروهای وارداتی ممنوع شد

عبارات مهم : تجارت

طبق این ابلاغیه از ابتدای تیر ماه ثبت سفارش و واردات کالاهای لوکس و غیرضروری از جمله ماشین ممنوع شده است هست.

با توجه به قرار گرفتن ماشین در لیست کالاهای ممنوعه وارداتی، پیش فروش خودروهای وارداتی از این به بعد غیرمجاز خواهد بود.

به گزارش ایسنا، وزیر صنعت، معدن و تجارت در آخر خرداد ماه مصوبه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مبنی بر ممنوعیت واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالا را به شرکت توسعه تجارت ابلاغ کرد.

پیش‌فروش خودروهای وارداتی ممنوع شد

طبق این ابلاغیه از ابتدای تیر ماه ثبت سفارش و واردات کالاهای لوکس و غیرضروری از جمله ماشین ممنوع شده است و همچنین ثبت سفارش های پیشین انجام شده است جهت واردات این محصولات نیز در صورتی که تا تاریخ ۳۰ خرداد ماه ارز آنها تخصیص نیافته باشد، ممنوع است.

به این ترتیب با مصوبه دولت از ابتدای تیر ماه امکان ثبت سفارش و واردات خودروهای خارجی وجود نخواهد داشت و واردات این خودروها تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

طبق این ابلاغیه از ابتدای تیر ماه ثبت سفارش و واردات کالاهای لوکس و غیرضروری از جمله ماشین ممنوع شده است است. 

این در حالی است که براساس آیین نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، تنها شرکت های رسمی واردکننده ماشین که دارای نمایندگی از خودروسازان خارجی هستند بعد از کسب مجوز از وزارت صنعـت، معدن و تجارت؛ مجاز به عرضه خودروهای وارداتی به روش “پیش فروش” خواهند بود.

طبیعتا با ممنوع شدن واردات ماشین از این بعد این وزارتخانه مجوزی جهت پیش فروش خودروهای وارداتی صادر نخواهد کرد و عملا پیش فروش خودروهای خارجی از ابتدای تیر ماه غیرمجاز است.

این در حالی است که شنیده می شود بعضی از شرکت ها همچنان به پیش فروش خودروهای وارداتی مشغول هستند در حالیکه طبیعتا از این به بعد امکان واردات خودروی خارجی وجود نخواهد داشت بنابراین مصرف کنندگان باید دقت کنند تا به دام کلاهبرداران و سودجویان بازار ماشین نیافتند.

پیش‌فروش خودروهای وارداتی ممنوع شد

این اوضاع پلیس را نیز به تصویر العمل واداشته هست. در این زمینه سرپرست پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ در مورد پرداخت هرگونه پول به شرکت های واردکننده خودروهای خارجی هشدار داد.

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی، با اشاره به مصوبه اخیر دولت مبنی بر ممنوعیت ورود هرگونه خودروی خارجی و عدم تخصیص داده شده است ارز به واردات آن به شهروندان توصیه کرد که از پرداخت پول به شرکت هایی که همچنان مدعی واردات ماشین هستند، جدا خودداری کنند.

طبق این ابلاغیه از ابتدای تیر ماه ثبت سفارش و واردات کالاهای لوکس و غیرضروری از جمله ماشین ممنوع شده است است. 

یاراحمدی تصریح کرد:” بررسی های به عمل آمده در بازار کنونی خودروی کشور به خاص در کلانشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران حکایت از آن دارد که بعضی شرکت های فعال در زمینه واردات ماشین همچنان به عضویت غیرقانونی سفارش از شهروندان جهت خرید ماشین ادامه می دهند که با توجه به مصوبه اخیر دولت در خصوص ممنوعیت واردات ماشین و عدم تخصیص داده شده است ارز به این موضوع، قطعا انجام تعهدات مبنی بر تحویل ماشین جهت این گروه از شرکت ها وجود نخواهد داشت”.

به گفته سرپرست پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، “این عنوان در حالی است که عمده ثبت سفارش های اخیر جهت فروش خودرو، از سوی آن دسته از شرکت ها در حال انجام و پیگیری است که فاقد هرگونه مجوز قانونی و مورد نیاز از سوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت جهت فعالیت قانونی در زمینه واردات ماشین هستند”.

پیش‌فروش خودروهای وارداتی ممنوع شد

وی ثبت سفارش جهت واردات ماشین را در حال حاضر غیرقانونی برشمرد و گفت که این کارها به احتمال زیاد منجر به کلاهبرداری خواهد شد.

واژه های کلیدی: تجارت | خارجی | ماشین | ممنوع | واردات | ممنوعیت | وارداتی | ثبت سفارش | خودروهای وارداتی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz