چیز – شیء ایران زلزله گلستان استانی

چیز – شیء: ایران زلزله گلستان استانی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است است ، عارف

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: باید تفاوت‌ها و اختلاف سلایق را بپذیریم و در جهت رشد و پیشرفت کشور از آنها استفاده کنیم. هرچند با هم تفاوت‌هایی نیز دا

خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است است ، عارف

عارف: خودزنی های داخلی را کنار گذاریم/کشورداری سلیقه ای مانع پیشرفت شده است است

عبارات مهم : ایران

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: باید تفاوت ها و اختلاف سلایق را بپذیریم و در جهت رشد و پیشرفت کشور از آنها استفاده کنیم. هرچند با هم تفاوت هایی نیز داشته باشیم، ولی فصل یکسان همه ما پیشرفت و اقتدار کشور عزیزمان ایران اسلامی است که این امر کافی هست.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۴۰ سال است که به عنوان خدمت گزار مردم و امروز به عنوان وکیل مردم دغدغه ها و خواسته های مردم را شنیده ام و در حد توان جهت تحقق آنها تلاش کردم. می دانم که نسبت به اوضاع موجود، مردم نقد جدی دارند و بنده نیز مانند مردم اوضاع موجود را شایسته کشور عزیزمان ایران نمی دانم، ولی همچنان امیدوار هستم.

وی در ادامه بیان کرد: هر لحظه اصل سوم قانون اساسی کشور را به خود یادآوری می کنم که دولت موظف شده است است همه امکانات خود را به کار گیرد و نسبت به برطرف تبعیض های ناروا و ایجاد امکانات عادلانه جهت همه و اقتصاد عادلانه جهت ایجاد رفاه مردم و برطرف فقر و برطرف ساختن فقر و محرومیت در زمینه های مسکن، تغذیه و بهداشت و تامین حقوق همه جانبه افراد و ایجاد امنیت قضایی عادلانه جهت همه و تساوی عموم در برابر قانون اقدام کند.

خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است است ، عارف

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه امروز از تحقق کامل این اصل فاصله داریم و این فاصله با آرزوی بزرگ های انقلاب در کنار دغدغه های مردم باعث شده است تا بعضی از مطالبات در اولویت قرار گیرند و متعهد شویم که این اولویت ها را مجدانه پیگیری کنیم. در شرایط امروز باید به تقویت و توسعه گفت وگوی ملی توجه داشته باشیم. در این روزها که استکبار جهانی علیه ما بسیج شده است است و پروژه انزوای اقتصادی ملی کشور عزیزمان ایران را دنبال می کند بیش از هر زمانی باید خودزنی ها و خود تحریم های داخلی را کنار بگذاریم.

وی ادامه داد: کشورداری سلیقه ای مانع پیشرفت شده است هست. تنگ نظری های حزبی، جریانی و قومی و قبیله ای دلها را از هم دور کرده هست. امروز باید کدورت ها را کنار بگذاریم و آغوش خود را باز کنیم همه باید دست به دست هم دهیم و محصورین دلسوز انقلاب را دوباره به آغوش جامعه بازگردانیم.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: باید تفاوت‌ها و اختلاف سلایق را بپذیریم و در جهت رشد و پیشرفت کشور از آنها استفاده کنیم. هرچند با هم تفاوت‌هایی نیز دا

عارف تصریح کرد: گفت وگو و تعامل باید جایگزین دعواها و سروصداهای بی حاصل شود. باید تفاوت ها و اختلاف سلایق را بپذیریم و در جهت رشد و پیشرفت کشور از آنها استفاده کنیم. هرچند با هم تفاوت هایی نیز داشته باشیم، ولی فصل یکسان همه ما پیشرفت و اقتدار کشور عزیزمان ایران اسلامی است که این امر کافی است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ایرانیان خارج از کشور سرمایه های ارزشمند کشور هستند. هنرمندان، نخبگان، سرمایه داران و دانشمندان ایرانی هرکجا باشند پاره تن ما هستند. درهای کشور را باید جهت بازگشت آنها بگشاییم چه بسیار بازیگران و صورت های معروف و کارآفرینانی را از دست می دهیم و بعد از فوت آنها در رسانه ها از آنها تجلیل می کنیم. این درد مزمن جامعه را بدون جست وجو در احوال یکدیگر و تاکید بر نقاط یکسان درمان کنیم و نقطه عطف و تحولی را در تاریخ کشور رقم بزنیم.

رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید اجازه دهیم تمام دوستداران عزت و سربلندی کشور عزیزمان ایران به امتی واحد جهت پیشرفت و اعتلای کشور عزیزمان ایران اسلامی تبدیل شده است و تلاش کنند. این که هر خانواده ایرانی بخواهند سرپناه مطمئن و شغلی آبرومند داشته باشد مطالبه به حقی هست. باید تلاش کنیم تا با اجرای بسته های حمایتی هدفمند زندگی مناسبی را جهت همه فراهم کنیم و این ممکن نخواهد بود مگر این که منابع را به سمت خانواده های آسیب پذیر سوق دهیم. باید تمام برنامه های حمایتی خود را تجمیع، هدفمند و مشروط کنیم.

خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است است ، عارف

عارف در ادامه گفت: وظیفه همه ما این است که از یک سو فرآیندهای تاسیس و اداره کسب و کار و تعامل با نهادهای دولتی و قضایی را تسهیل کنیم و از سوی دیگر امنیت سرمایه گذاران را تضمین کنیم. نتیجه های پژوهش های اجتماعی نشان می دهد که سطح نشاط اجتماعی به شدت سقوط کرده هست. آیا این نتیجه برخوردها و تصمیمات غلط اجتماعی نیست؟ نشاط و خوش حالی اجتماعی بزرگترین سرمایه یک کشور است و حق طبیعی مردم هست. مطالبه تماشای خانوادگی مسابقه های ورزشی را به یک بحران لاینحل تبدیل نکنیم و به مردم با فرهنگ خود اعتماد کنیم.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: وقت آن رسیده است که مجلس شورای اسلامی در این زمینه به وظایف خود عمل کند. هرگونه برخورد و تصمیم حاکمیت با در نظر گرفتن تاثیر آن بر روی سطح نشاط اجتماعی کشور باید باشد. امروز با بحران های متعدد آبی و زیستی اعم از گرد و غبار، تنش های آبی، آلودگی های متعدد آب و خاک و هوا مواجه هستیم. جهت حل آنها باید از تمام ظرفیت های آبی کشور و توجه به اصل دیپلماسی سازنده با کشورهای همسایه در حل پرسشها آبی و زیست محیطی قدم برداریم. باید به امنیت کاری و حرفه ای جهت همه کارشناسان و دلسوزان این بخش توجه داشته باشیم و از اتهامات امنیتی و اطلاعاتی بی مورد به خبرگان و دانشمندان پرهیز کنیم.

رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: باید تفاوت‌ها و اختلاف سلایق را بپذیریم و در جهت رشد و پیشرفت کشور از آنها استفاده کنیم. هرچند با هم تفاوت‌هایی نیز دا

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در ادامه گفت: باید به خواسته ها و اعتراضات آبی و زیست محیطی کشور توجه کارشناسی شود. تجربه سال ها خدمت به من آموخت که عالی ترین سرمایه توسعه جوانان عالم و عالی ترین سیاست سپردن امور به دست جوانان متخصص و با انگیزه هست. نظام مدیریتی کشور پیر و فرسوده شده است هست. همه ما باید با افتخار پلی باشیم جهت مدیریت جوانان و جهت جوان شدن نظام خسته مدیریت اجرایی کشور. از همین رو از طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان حمایت می کنیم و امیدواریم با اجرای این طرح پوست اندازی مناسبی در مدیریت اجرایی کشور رخ دهد و حلقه بسته و خسته مدیریتی در کشور شکسته شود و هوای تازه به جان نظام مدیریتی کشور بدمد.

عارف ادامه داد: نظام ما دوران مهمی را پیش رو دارد و باید کارها مهمی را در دولت و قوه قضاییه پیش ببرد. جهت این که بتوانیم قادر به چنین اقداماتی باشیم باید نظام اداری کشور به روز شود. سازوکارهای شفافیت پاسخگویی و برنامه ریزی باعث می شود سه مساله فساد، ناکارآمدی و عدم انسجام حل و فصل شود.

خودزنی‌های داخلی را کنار گذاریم/ کشورداری سلیقه‌ای مانع پیشرفت شده است است ، عارف

وی در آخر گفت: از استاد بزرگوار دکتر علی شریعتی آموخته ام که سرمایه هر کسی حرف هایی است که جهت نگفتن دارد. به راستی که سکوت دردمندانه بالاترین فرارهاست. نگفتن بد نیست ولی دروغ گویی به هر بهانه ای توجیه پذیر نیست. در طول چهار دهه خدمت گزاری به مردم صدای انتقادها را شنیده ام و آنچه که امروز مطرح کردم فشرده و خلاصه ای از انتظارات مردم هست. مردم از غوغاها و تنش های ما خسته هستند. در روزهایی که بلند صحبت کردن در رسانه ها جذابیت دارد توجه به زیرساخت ها و در آرامش به زیربناها پرداختن جسارت و شهامت می خواهد. امروز فکر می کنم پیگیری مطالبات فوق جزو اولویت ها و زیرساختی ترین امور است که باید به آنها بپردازیم.

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | ایرانی | ایرانیان | سرمایه گذار | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz